Skip to main content

ARCHIPELAG ZANZIBAR

Zanzibar to archipelag wysp położonych na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Afryki.  Największe z nich noszą nazwy Zanzibar (Unguja), Pemba oraz, wysunięta ponad 130 km na południe, Mafia Island.

Wokół większych wysp jest wiele mniejszy malowniczych wysepek oraz  piaskowych wydm (sandbanks) wyłaniających się z wody.   Podrównikowy klimat zapewnia cały rok ciepło oraz solidną dawkę słońca.

BAJECZNA PANORAMA

Bajeczną panoramę rajskiego wybrzeża wysp będziecie mieli okazję podziwiać z pokładu katamaranu. Nowoczesna łódź, która posłuży Wam za bazą wypadową do zwiedzenia najpiękniejszych zakątków archipelagu.

Warto bowiem wiedzieć, że, prócz głównych wysp, archipelag tworzą dziesiątki małych wysepek, niektóre położone po sąsiedzku, inne odizolowane, pośród wód oceanu, dostępne tylko z łodzi.

SAFARI

Jeśli drzemie w Was dusza podróżnika, skorzystajcie z oferty safari skrojonej pod indywidualne potrzeby i możliwości.

Wyspa Zanzibar

Wyspa Pemba 

Plaże na największej wyspie Zanzibar

KILKA FAKTÓW I UWAG

Zanzibar stanowi autonomiczną część Tanzanii.

Strefa czasowa: UTC/GMT +3 godziny (zimą 2h do przodu, latem 1h do przodu w stosunku do czasu w Polsce).

Obowiązująca waluta: szyling tanzański.

Wiza:  możliwość uzyskania wizy na lotnisku w Zanzibarze lub wyrobienie wizy przez Internet (https://eservices.immigration.go.tz)


Pogoda:

Jest to rejon podrównikowy, więc mamy dość stałą temperaturę, średnio od 26’C do 29’C . W ciągu dnia słońce położone wysoko praży dość mocno, ale bryza oceaniczna przyjemnie chłodzi przez cały czas. Kwiecień i maj to miesiące, w których najczęściej możemy spodziewać się deszczu, pomimo to, średnia temperatura nie spada poniżej 26’C.

Close Menu