Skip to main content

FAQ

1. Czy warto wynająć naszego skippera, marynarza czy kucharza?

Z kilku powodów zdecydowanie zalecamy zabranie ze sobą na czarter naszych doświadczonych członków załogi. Po pierwsze, mapy w tym rejonie nie są zbyt dokładne, przez co nawet doświadczeni żeglarze mogą napotkać trudności w postaci nieoznakowanych skał, płytkiej wody czy lokalnych rybaków. Nasi sternicy mają duże doświadczenie w żegludze po tych wodach, co gwarantuje bezpieczną i bezstresową przygodę. Dodatkowo na Zanzibarze jest ograniczona liczba supermarketów, a większość towarów trzeba kupować na lokalnych targowiskach, gdzie ceny podlegają negocjacji i często są nieoznaczone. Posiadanie naszej załogi może ochronić Cię przed potencjalnymi oszustwami i zapobiec nadmiernym wydatkom na produkty. Ponadto nasi profesjonalni szefowie kuchni, mający doświadczenie w pracy w prestiżowych restauracjach takich jak „The Rock Restaurant”, wiedzą, gdzie kupić wysokiej jakości składniki w najlepszych cenach i zadbają o zaopatrzenie łodzi. Sprawią, że każdego ranka obudzi Cię aromat pysznego śniadania. Zdecydowanie warto!

2. W jaki sposób możesz opłacić kaucję, sprzątanie końcowe i dodatki opcjonalne (przelew bankowy, karta kredytowa, gotówka w bazie itp.)?

Nasz depozyt wynosi 6000 euro.

Kaucję i inne dodatki możesz wpłacić w bazie gotówką lub przelać na nasze konto bankowe najpóźniej 7 dni przed czarterem.

Opcja alternatywna: Kaucja bezzwrotna 400 euro + kaucja zwrotna 600 euro. Obejmuje ubezpieczenie kaucji przez właściciela oraz drobne naprawy, których samo ubezpieczenie nie obejmuje.

3. Jaka jest godzina zameldowania i wymeldowania?

Zameldowanie odbywa się o godzinie 17:00, a wymeldowanie o 9:00.

4. Gdzie dokładnie znajduje się marina, będaca naszą bazą?

Zatrzymujemy się w Azam Marina przy hotelu Verde, na przedmieściach Stone Town, stolicy wyspy Zanzibar.

5. Czy czarter musi wrócić do mariny wieczorem przed wymeldowaniem? Jeśli tak, kiedy?

Czarter powinien wrócić do mariny, możemy też zaproponować alternatywę. Posiadamy własną przystań w najpopularniejszym miejscu Stone Town, naprzeciwko promenady. To jest 30 minut od przystani. Można tam przenocować i wrócić do mariny rano przed godziną 9:00.

6. Czy cumowanie w marinie jest wliczone w cenę na cały tydzień, czy tylko na pierwszą i ostatnią noc?

Pobyt w marinie obejmuje tylko pierwszą i ostatnią noc. Każda dodatkowa noc kosztuje 50 euro.

7. Czy w cenę wliczony jest jeden zestaw pościeli i ręczników?

Tak, standardowo do rezerwacji wliczony jest jeden komplet pościeli i ręczników. Jeśli chcesz dodatkowy, kosztuje 100 euro za zestaw (cena dla wszystkich gości czarteru).

https://www.youtube.com/watch?v=6oTurM7gESE
Close Menu